Turistika

Ať už jste zdatný horal nebo milujete klidné procházky údolím je náš apartmán ideálním výchozím bodem pro vaše cesty. Díky ideální poloze na autobusové lince můžete naplánovat svoje tůry a výlety bez nutnosti vzrážet autem a složitě hledat možnosti parkování. Můžete si vybrat z doporučených a oblíbených cest nebo jen tak vyrazit s mapou za poznáním. Absolutní špičkou je 140 metrů dlouhý visutý most na vrcholu hory Stubnerkogel vedoucí přímo od horní stanice lanovky.

Lehká turistika i pro nejmenší:

lanovkou do mezistanice na Fulseck https://www.gastein.com/cz/aktivni/leto/almorama-horske-zazitky/almorama-fulseck/             (z Dorfgasteinu) a tam pěší okruh přes  vrchol - cestou hřistě a jezírka i pro kočárky . Energeticky nabité místo

lanovkou na Schlossalm https://www.gastein.com/cz/aktivni/leto/almorama-horske-zazitky/almorama-schlossalm/  (z Bad Hofgastein) : zde hřiště pro děti z trampolínou , okruh po skalních zvířatech,  feraty pro děti , možnost koupání v jezírku . Cestou dolů do mezistanice pěšky.

lanovkou na Stubnerkogel https://www.gastein.com/cz/aktivni/leto/almorama-horske-zazitky/almorama-stubnerkogel/ (z Bad Gastein) : zde lanový most, další 3 vyhlídky. Velká  krytá herna i pro větší děti zdarma.  Cestou dolů do mezistanice pěšky. Koukejte po svištích a orlech.

lanovkou na Graukogel https://www.gastein.com/cz/aktivni/leto/almorama-horske-zazitky/almorama-graukogel/: zde procházka mezi 300 let starými borovicemi 45 min., lehátka, odpočívadla . Čerstvý vzduch vhodný pro astmatiky, léčí i srdce. Trochu náročnější dojít k Palfnersee (4h)

Pohodová cesta od apartmánu :

Cesta do centra města při vodopádu : z apartmánu doleva , mezi zahrádky, cesta stoupá při vodopádu cca 20 min.

Atrakcí města je jednoznačně Flying Waters https://www.gasteinertal.com/flying-fox-wasserfall/, nebo přesněji řečeno let v zavěšení na laně přes celé údolí s vodopádem

Gasteiner Hohenweg 8km + 8km zpět, za 2h  se dojde do Bad Hofgasteinu, zpět cesta přes

k alpské restauraci Prossau : údolím Kotschachtal 3,5h, převýšení 300m , stálé stoupání . S dětmi jít od Grunen Baum

na koblihy : Obere Astenalm, Untere Astenalm procházka 2h

restaurace Poserhohe: stálé stoupání, odměna restaurace s trpaslíky , lehátky a příjemnou obsluhou. Jezdí sem na kolech

navštivte Sportgastein (Nassfeld) : projíždí se mýtnicí , stojí za návštěvu

jak pro kočárky při potoce , tak trasy pro náročnou turistiku. Zde okruh (1 - 2,5h, převýšení 200m) údolím s množstvím almů s domácími pochutinami, drbací koutky s králíky pro děti. Krávy , koně

Ze Sportgasteinu bezpečný výstup jezera  na Unterer Bockartsee převýšení 480m (restaurace) a na potom krásná cesta na Oberer  Bockartsee  (náročnější ,  bezpečné ) (5h) , cestou jsou vidět stare štoly . Nechá se jít dál přes Niedersachsenhause zpět do Sportgasteinu) . Zde již horské hřebeny, cestou zpět i řetězy. 


Trochu náročnější ze Sportgasteinu Hagenerhutte (6h, 850m převýšení )  

Gamskarkogel (8h, 1400 m převýšení) nebo na Reedsee (6h,  750 m převýšení , náročné )

Nejoblíbenější cesta přes almy :

Gadaunerer Hochalmen : z parkoviště Agertal, cesta cca 2,5 h převýšení 600m . Cesta vede lesem, pak pastvinami se zastávkami na almech zabere 5h . Jezdí to na horských kolech.

Amoseralm (z Dorfgastein) 1h chůze : každý čtvrtek v létě pečou s dětmi chleba

Strohlehenalm (z Dorfgastein) - v pátek ruční výroba sýru pro turisty


a spousta dalších přístupných horských chat (almů)https://www.salzburger-almenweg.at/de/rund-um-den-almenweg/ausflugsziele/gastein