Sjezdové lyžování

Údolí Gastein patří k největším a nekrásnějším lyžařským areálům v Rakousku. Je součástí SKI AMADÉ   Parkování u sjezdovek celoročně zdarma.

  • Stubnerkogel/Schlossalm (Bad Gastein / Bad Hofgastein) Skibusem od domu přímo na lanovku za pár minut. Lyžování na nepřeberném množství sjezdovek v nadmořské výšce od 860 do 2300 metrů nad mořem. Nejdelší sjezdovka je 10,4 km dlouhá. Propojené areály přes údolí Angertal . Angertal s pojízdnými koberci pro nejmenší děti, s velkou hernou v resturaci. . Schlossalm určitě pro rodiny s dětmi (závodní slalom  s časomírou, dráha s překážkami). Stubnerkogel sportovnější ( snow park s překážkami) , nahoře lanový most známý z fotek, restaurace s velkou krytou hernou zdarma.  Spousta restaurací na sjezdovkách.
  • Graukogel (Bad Gastein) Pouze o zastávku dál skibusem na protější svah. Klid, dlouhé sportovní sjezdovky chráněné před větrem jsou přednosti tohoto areálu. Pouze přírodní sníh. Doporučujeme výborným lyžařům.   

  • Sportgastein (nahoru přes Bad Gastein , projet Bockstein),dále mýtnice (lyžaři neplatí ) Špičkové lyžování na samém vrcholu SKI AMADÉ. Nejvyšší bod celého resortu leží 2650 metrů vysoko. Stejné jak lyžování na ledovci. Skvělé sněhové podmínky od podzimu až do pozdního jara. Doporučujeme za příznivého počasí. Restaurace pouze v mezistanici a dole u lanovky.

  • Dorfgastein/ Grossarltal  opět dvě propojená střediska přes vrchol Fulseck. Část sjezdovek krytá v lese. Proto doporučujeme za nepříznivého počasí. Rodinná sjezdovka. Na vrcholu ski park pro děti. Spousta restaurací.